Publiceringsdatum: 2025-06-02
Letar du efter anställning inom industriell tillverkning? En möjlighet har öppnat upp för dig att börja arbeta som charkuterist hos Petterssons Charkuteri i Boden AB. Vill du arbeta heltid hos Petterssons Charkuteri i Boden AB? Just nu letar de efter någon som vill ha en tjänst 11 dagar upp till 3 månader.
Boden är platsen där detta jobb har sin tjänsteort. Petterssons Charkuteri i Boden AB söker för närvarande efter flera personer att anställa inom charkuterist-branschen. Ta en titt på deras två lediga tjänster för att se om något av dem passar just dig. Sista ansökningsdagen till jobbet som charkuterist hos Petterssons Charkuteri i Boden AB är fredag den sjätte juni 2025.
Petterssons Charkuteri är ett traditionellt charkuteri med stolta anor. Vi tillverkar allt från falukorv och grillkorv till smörgåsmat – alltid med fokus på kvalitet och hantverk. Vår produktion och förpackning sker i vår fabrik i Boden, varifrån vi skickar våra produkter till butiker, skolor och andra livsmedelsföretag.
Hos oss blir du en del av ett sammansvetsat team som brinner för god mat och genuint hantverk. Vi är stolta över vårt arbete – och det har lönat sig! Vid senaste Chark-SM blev vi utsedda till Svenska mästare i Falukorv.
Låter det som något för dig? Då vill vi gärna höra från dig!
Vi söker dig som är en positiv och engagerad person som trivs i en fartfylld arbetsmiljö. För att passa i rollen ser vi att du:
✅ Är morgonpigg och redo att ta dig an arbetsdagen med energi
✅ Är i god fysisk form, då jobbet kan vara fysiskt krävande
✅ Har fyllt 18 år
✅ Är stresstålig och har lätt för att samarbeta, men även kan arbeta självständigt
Har du tidigare erfarenhet inom livsmedelsproduktion? Det är meriterande men inget krav – det viktigaste är din inställning och vilja att lära!
⭐ Ett varierande arbete i en trevlig och familjär arbetsmiljö tillsammans med ett glatt och erfaret gäng
⭐ Noggrann introduktion – vi ser till att du känner dig trygg i din roll
⭐ Lön enligt kollektivavtal
🕕 Måndag – Torsdag: 06.00 – 15.30
🕕 Fredag: 06.00 – 12.45 (tidig helgstart!)
📩 Låter det intressant? Skicka din ansökan via mail – vi ser fram emot att höra från dig!
Antal tjänster | 2 |
---|---|
Arbetstid | Heltid |
Företagsnamn | Petterssons Charkuteri i Boden AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | 11 dagar - upp till 3 månader |
Organisationsnummer | 5565081428 |
Typ av anställning | Sommarjobb / feriejobb |
Yrke | Charkuterist |
Yrkesområde | Industriell tillverkning |
Petterssons Charkuteri i Boden AB söker två personer till denna tjänst som charkuterist med placerings i Boden. Om det låter intressant att arbeta som charkuterist hos Petterssons Charkuteri i Boden AB skickar du in din ansökan senast 2025-06-06.
Källa: Arbetsförmedlingen
Assistansteamet Norr AB söker tretton personer till tjänsten som personlig assistent i Boden.
2025-05-15
Mer infoInre Kraft i Norr AB söker en person till tjänsten som hemvårdare i Boden.
2025-06-02
Mer infoInre Kraft i Norr AB söker en person till tjänsten som hemvårdare i Boden.
2025-06-02
Mer info